Събота, 16.12.2017, 13:57Делници и празници | Регистрация | Вход

Форма за вход

Търсене

Нашата анкета

Оценка на този сайт
Всички отговори: 8

Статистика

Жестока присъда на 79-годишна за канабис - Форум
[ Нови съобщения · Участници · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Страница 1 из 11
Модератор форума: kapricia 
Форум » Свободно време » Земя като една човешка длан... » Жестока присъда на 79-годишна за канабис
Жестока присъда на 79-годишна за канабис
kapriciaДата: Сряда, 03.10.2012, 14:42 | Съобщение # 1
Генералисимус
Група: Администратори
Съобщения: 53
Награди: 0
Статус: Офлайн
79-годишната Божия Бикова от село Самуилово, Петрич, е осъдена общо на 2 години и 5 месеца затвор за отглеждане на канабис.

“Срам ме е много. Осъдиха ме за няколко стръка канабис. А истинските престъпници са на свобода”, жалва се бабата пред “Стандарт”. Полицията открива трева в дома й три пъти. Искали да обвинят сина й, който е на 31 години, но майка му смело го покрива.

Първия път жената сама насадила канабиса, защото била много закъсала с парите. Вземала хляб на вересия и била затънала в дългове. Прави самопризнания пред полицията за намерените семена и сключва споразумение с прокуратурата, което я отървава с условна присъда с 3 години изпитателен срок.

Втория път полицаите намират канабис в нивата й, за който жената се кълне, че няма вина

Според нея някой го е подхвърлил или пък растението си е пораснало само. Получава три месеца ефективна присъда, която не влиза в сила, докато прокуратурата за трети път не я обвинява в държане и отглеждане на канабис.

“Беше май месец 2010 година. Аз се върнах от болница и видях, че между фасула и царевицата в имота ни има поникнала от онази трева. Не знам чие дело беше, даже намерих кутия с цигари и кибрит насред нивата. Колкото можах, изскубах с двете си ръце. Останаха десетина корена. Но обрах фасула и ги изкорених и тях. Намериха ги изкоренени до нашата нива и прокурорът веднага пита “На кого да ги запишем?”.

Бабата отново поема вината, с което й се събират общо 2 години и 5 месеца

Изтеглила 2000 лв. заем, за да плати на адвокат. От пенсията си получава само 100 лв. Според нея тъкмо ниските пенсии карат възрастните хора да се занимават с отглеждане на наркотика.
Присъдата ще влезе в сила, щом Окръжният съд в Благоевград я потвърди. Жената обаче е категорична, че предпочита да умре вместо да отиде зад решетките.

“И на съдията казах, че е по-добре да ме убият, но в затвор няма да стъпя. Искам да умра, нито ям, нито спя. Но умирачка насила не идва”, категорична е баба Божия. "Ке умрам по пътя за Сливен. Срамът ще ме умори. И думите ми свършиха, и надеждата бега...".

Източник

Мисълта за лудницата винаги ме е привличала! (Ф. Фелини)

Форум » Свободно време » Земя като една човешка длан... » Жестока присъда на 79-годишна за канабис
Страница 1 из 11
Поиск:

Copyright MyCorp © 2017 | Бесплатный конструктор сайтов - uCoz