Петък, 20.10.2017, 06:17Делници и празници | Регистрация | Вход

Форма за вход

Търсене

Нашата анкета

Оценка на този сайт
Всички отговори: 8

Статистика

Художник влиза в затвора за убийство на крадец - Форум
[ Нови съобщения · Участници · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Страница 1 из 11
Модератор форума: kapricia 
Форум » Свободно време » Земя като една човешка длан... » Художник влиза в затвора за убийство на крадец
Художник влиза в затвора за убийство на крадец
kapriciaДата: Четвъртък, 13.09.2012, 15:17 | Съобщение # 1
Генералисимус
Група: Администратори
Съобщения: 53
Награди: 0
Статус: Офлайн
13.09.2012 г.

Иконописецът Йордан Опиц беше осъден на 5 години затвор от Висшия касационен съд, след като през 2007 г. уби крадец при опит да избяга.
Блокът на Опиц е обиран многократно. Кооперацията е като магнит за взломаджиите, които са се пробвали 40 пъти. До момента нито един от тях не е заловен.

При поредният опит Опиц и други комшии залавят крадци и ги затварят в помещение. Единият от тях прави опит да избяга. Опиц стреля по него, след като вижда, че в ръката си държи някакъв предмет. Оказва се, че това е отвертка.

По-късно крадецът умира. Художникът смята, че смъртта не е настъпила в следствие на неговия изстрел. Най-късно другата седмица Опиц трябва да влезе в затвора.

"Да отнемеш човешки живот е най-тежкото нещо в целия свят. Най-лошото е, че ми приписаха това," каза иконописецът. "Повярвайте ми - не лъжа, не крия."

По думите на художника това, което става в нашата страна не е просто престъпност, а масово явление.

Пистолетът, с който Опиц стреля по крадеца, бил газов. "Ако исках да го убия - в чекмеджето имам три ловни карабини...," казва той.

Убитият Мариан Янчев, на 27 години при инцидента, е бил наркозависим. Задържан е 92 пъти от МВР, обществено порицан и с две условни присъди.

"Отваряйте вратите хора... да взимат каквото искат, а ако забравят нещо, настигнете ги да им го върнете!" Това посъветва Опиц българите, изправили се пред крадец. Освен, че ще лежи в затвора, художникът трябва да плати по 80 хил. лева кръвнина на всеки от родителите на взломаджията и разходите по делото с лихвите.

Опиц не мисли да подава молба за помилване. Не смята, че ще изкара и два месеца в затвора.

"Пет години и половина не съм излизал от ателието. Животът ми свърши...," каза иконописецът, който не мисли и да бяга. "Не мога да оставя тази страна. Предпочитам да затворя очи, но да си остана в България."

Източник

Мисълта за лудницата винаги ме е привличала! (Ф. Фелини)

kapriciaДата: Четвъртък, 13.09.2012, 15:28 | Съобщение # 2
Генералисимус
Група: Администратори
Съобщения: 53
Награди: 0
Статус: Офлайн
Няма как в светлината на този случай да не се сетим и за случая на пенсионирания учител Похлупков.

"Две условни присъди получи пенсионираният учител по физика Никола Похлупков, който се опита да защити многократно обирания си имот в Оряхово. През 2001 г. той минира вилата си и взривът откъсна ръката на ромката Мария Мицева, когато влязла да краде. Похлупков беше осъден и да плати и 2000 лв. на жената, която се размина с присъда, защото не бе успяла да задигне нищо. Случаят предизвика масови коментари, като повечето от хора бяха на страната на пенсионера. Съдът обаче реши, че Похлупков не бил действал при неизбежна отбрана."

в-к "Стандарт" - 19 Август 2009 г.

Източник

Мисълта за лудницата винаги ме е привличала! (Ф. Фелини)

Форум » Свободно време » Земя като една човешка длан... » Художник влиза в затвора за убийство на крадец
Страница 1 из 11
Поиск:

Copyright MyCorp © 2017 | Бесплатный конструктор сайтов - uCoz