Петък, 15.12.2017, 03:20Делници и празници | Регистрация | Вход

Форма за вход

Търсене

Нашата анкета

Оценка на този сайт
Всички отговори: 8

Статистика

Българското кино и сериали - Форум
[ Нови съобщения · Участници · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Страница 1 из 11
Модератор форума: kapricia 
Форум » Наука и изкуство » Кино и телевизия » Българското кино и сериали
Българското кино и сериали
Българското кино и сериали...
1.... са все още зле[ 0 ][0.00%]
2.... не могат да се сравняват с някогашните[ 0 ][0.00%]
3.... стават все по-добри[ 1 ][100.00%]
4.... са си направо супер[ 0 ][0.00%]
Всего ответов: 1
kapriciaДата: Четвъртък, 25.10.2012, 13:15 | Съобщение # 1
Генералисимус
Група: Администратори
Съобщения: 53
Награди: 0
Статус: Офлайн
Всички си спомняме класиките от ранга на "Време разделно", "Вчера", "Топло", "Васко да Гама от село Рупча", "Войната на таралежите" и още, и още, и още много други, с които сме отрасли. Факт е, че в последните двайсетина години имаше застой в снимането на български филми и сериали, а онова, което се правеше, някак си не успяваше да привлече зрителския интерес както преди. "Дунав мост" донякъде реабилитира българското кино, а от тогава бавно започна възраждането, в резултат на което се появиха и заглавия като "Мисия Лондон", "Стъклен дом", "Седем часа разлика", "Домашен арест", "Етажна собственост"...
И така, какво е мнението ви за българското кино и сериали - минали и сегашни? Наясно сме, че има още какво да се желае и откъм сценарий, и откъм актьорска игра, но все пак...

Мисълта за лудницата винаги ме е привличала! (Ф. Фелини)

kapriciaДата: Сряда, 02.10.2013, 15:41 | Съобщение # 2
Генералисимус
Група: Администратори
Съобщения: 53
Награди: 0
Статус: Офлайн
На 30 септември 2013 г. почина може би най-големият български режисьор Рангел Вълчанов.

През последните тринадесет години той се бореше с онкологично заболяване, заради което изгуби гласа си и което в крайна сметка го уби.
Рангел Вълчанов ще запомним с филмите му като "Инспекторът и нощта", "Вълчицата", "Немирната птица любов", "А сега накъде?", "Слънцето и сянката", "Последни желания", както и с филма, чийто сценарий е написан по спомените на самия Рангел Вълчанов от детството му - "Лачените обувки на незнайния войн". В последните си години той написа и три книги, в които с особена сила прозира талантът му за самоирония и сатира: "Всички ще умрем, а сега наздраве!", "Ура! Най-после онемях", "Хем съм сам, хем няма никой".
В последната от тях той пише:
"Времето, в което живеем, много се напряга бе, уважаеми! Бърза за някъде! За къде бързате бе, ало?! Страх ви е да не изпуснете влака на някое друго ВРЕМЕ или просто, комплексирани от чувството за малоценност, нищожност, фукате се и търсите алиби да се оправдаете, без да държите сметка, че попаднали веднъж в тази епоха, ще трябва да изгълтате всички жаби, змии, гущери... и всички лайна..., преди да вземете последния влак. Разбирате макар и късно, че лошотията е толкова голяма, че сме осъдени на всичко отгоре и да раждаме, да продължаваме рода си, да възпитаваме себе си и децата си на номерата, спретнати от това всемогъщо ВРЕМЕ. Всеки ред от чуждите книги ми доказва липсата на познание, но от друга страна тая моя книга подозира ли тя, ако е много умна, какво лично аз знам и какво не знам... и тогава от къде това нейно нахалство, надраскано върху личните и бели листи..."

Поклон пред светлата му памет!

Мисълта за лудницата винаги ме е привличала! (Ф. Фелини)

Форум » Наука и изкуство » Кино и телевизия » Българското кино и сериали
Страница 1 из 11
Поиск:

Copyright MyCorp © 2017 | Бесплатный конструктор сайтов - uCoz